Enerjisa – Enerji Tasarruf Moduna Sahip İlk Web Sitesi

Enerjisa – Enerji Tasarruf Moduna Sahip İlk Web Sitesi

Site incelemeleri kategrorisinde ilgi çekici ve fayda sağlayan web siteleri buldukça paylaşmaya devam ediyorum. Bu hafta Türkiye’nin en büyük elektrik üretimini ve dağıtımını gerçekleştiren Enerjisa firmasının yenilikçi web sitesine yer vereceğim. İlgi çekici özelliklerin en başında yazının başlığında da yer aldığı üzere enerji tasarruf moduna sahip ilk web sitesi olmasıdır.

Tasarruf Modu

Günümüzde enerjinin önemi git gide artıyor. Artan nüfus ile beraberinde gelen yüksek elektrik tüketimi ve otomobillerin hibrit teknolojiye geçmeye başlamasıyla birlikte enerji ihtiyacı her geçen gün yükseliyor. Bu ihtiyacı karşılaşamak için enerji firmaları sürekli yatırım yapıyor fakat tüketicilerin de bu ihtiyacı sınırsız bir şekilde bilinçsizce kullanmaması gerekiyor. Bireylerin yapacağı en küçük tasarruflar bile ülke genelinde büyük kazançları beraberinde getireceği fikiri ile yola çıkan Enerjisa tasarruf işine dijitalde ilk olarak web sitesine gelen ziyaretçileriyle başlıyor. Web sitesinin üst kısmına konumlandırdıkları tasarruf modu ile ekran parlaklığını optimum seviyeye getirerek enerji tasarrufu sağlıyorlar.

enerjisa

Whatsapp’tan Avantajlı Tarife

Enerjisa web sitesinde sağladığı tasarrufu aynı zamanda tüketiciler içinde sağlamak için teknolojinin getirdiği tüm yeniliklerden faydalanıyor. Türkiye’de 14 ilde 9 milyon müşteri ve 20 milyondan fazla kullanıcıya enerji dağıtan firma en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden avantajlı tarifeler sahip serbest tüketicilik işlemlerini çok kolay bir şekilde sağlıyor. Eğer elektrik tüketiminiz 2400 kWh yani aylık ortalama faturanız 82 TL ve üzerinde ise serbest tüketici sayılıyorsunuz. Enerjisa’nın avantajlı tariflerinden yararlanmak için elektrik faturanızın fotoğrafını çekip Whataspp üzerinden 0530 811 00 00 numarasına mesaj atmanız ve sonrasında size en kısa sürede dönüş yapmalarını beklemeniz yeterli oluyor.

enerjisa

Eviniz İçin Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufu işini çok ciddiye alan ve bu konuda ister abonesi olsun ister olmasın herkesi bilinçlendirmeyi hedefleyen Enerjisa bu konuda paylaştığı ufak ipuçları ile bir evin günlük kullanımlarında nelerden tasarruflar sağlayabileceği konularına değiniyor. Bu yöntemler ile günlük küçük tasaruflar yıla vurulduğunda belkide bir beyaz eşyanın masrafını çıkaracaktır.

Ayrıca buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi yüksek enerji harcayan cihazlarda A+++ enerji sınıfı tercih etmeniz elektrik tasarrufu konusunda büyük önem taşımaktadır. Bu cihazları satın alırken fiyatından çok enerji sınıfına bakmanızı enerji tüketiminiz konusunda daha faydalı olacaktır.

enerjisa

Dünyanın İlk Enerji Tasarruflu Dijital Reklamı

Enerjini Koru sloganı ile başlatılan projeden kısaca bahsetmek gerekirse, yazının başında bahsettiğim web sitelerinde yer verdikleri tasarruf modu ile ekran parlaklığı optimum seviyeye düşürülüyordu. İşte bu tasarruf olayını biraz daha geliştirerek hazırlanan Tasarruf Modu uygulaması sayesinde hem masa üstü hemde mobil cihazlarda görüntülenen ditital reklam alanlarında siyah fon ağırlıklı reklamlar göstererek enerji tasarrufu sağladı. Hazırlanan özel web servisi ile cihazlarında yaptıkları enerji tasarrufları da kullanıcılara bilgi olarak sunuldu. Yapılan bu proje ile 25 milyon gösterim ve 5 milyon tekil kullanıcıya ulaşıldı. Böylece toplamda 750 kilovat saat enerji tasarrufu sağlandı. Bu tasarruf ise bir okulun 2 aylık elektrik tüketimine eş değerdir.

Ayrıca Enerjini Koru projesi Enerjisa’ya uluslararası alanda 2 ödül birden kazardırarak başarılarını tescil ettiler. Kendilerini bende bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

enerjisa

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *