En iyi Uzak Masaüstü Programları 2017

En iyi Uzak Masaüstü Programları 2017

Artık bilgisayarlar hayatımızın bir parçası haline geldi. Birçok kişi evde kişisel bilgisayarı ile çalışırken ofiste ayrı bilgisayar ile çalışıyor. Gelişen teknoloji ile artık uzaktaki bilgisayarlara bağlanıp çalışmak çok kolay. Hatta uzaktaki bilgisayarlara bağlanmak için başka bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Bir cep telefonu yada tablet dahi işinizi görebilir. Benim sıklıkla kullandığım ve hem bilgisayardan hem de mobilden bağlanarak çalıştığım en iyi uzak masaüstü programları listemi paylaşacağım.

1- TeamViewer

Dünya genelinde en popüler ve uzak masaüstü programlarının ilklerinden olan TeamViewer ile güvenli bir şekilde uzaktaki bir bilgisayara bağlanabilir ve çalışabilirsiniz.  İki cihaz arasında dosya aktarımı yapabilirken, programa üye olarak giriş yaptığınızda ve o bilgisayara bir şifre girerek yetkilendirdiğinizde onay almadan şifresiz olarak bağlantı kurabilirsiniz. Bu özellik sayesinde evde yada dışarıda mobilken şirket bilgisayarınıza istediğiniz an bağlantı sağlayabilirsiniz. Bunun için teamviewer ayarlarından programı bilgisayar açıldığında otomatik başlat özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

TeamViewer günümüzde neredeyse tüm platformları desteklemektedir. Windows, Mac, Linux, Chrome Os işletim sistemlerinde kullanılırken, mobilde ise Android, iOS, Windows Mobile ve BlackBerry cihazlarda Türkçe olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamayı ticari olmayan kişisel sürüm ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Fakat aylık belirli bir süreyi geçtikten sonra ticari sürüme geçilmesi konusunda bilgilendirme mesajları alabiliyorsunuz. Böyle zamanlarda aşağıdaki alternatif programları kullamaya devam edeblirsiniz.

en iyi uzak masaüstü programları

TeamViewer İndir

2- Alpemix

TeamViewer’dan sonra tercih ettiğim en iyi uzak masaüstü programları arasında ikinci sırayı Türk yazılımcıları tarafından hazırlanan Alpemix programıdır. Windows, Mac, Android ve iOS sürümleri bulunan program Teknopars Bilişim Sistemleri tarafından geliştirilmektedir. Sitesinden indirilen dosya ile kuruluma gerek duymayan Alpemix hızlı bir şekilde çalışmaktadır ve sistem kaynaklarını minimum seviyede tüketmesi ile ön plana çıkıyor. Aylık kısıtlı süre ücretsiz kullanımı olan programı satın alarak sınırsız olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Windows tabanlı bilgisayar ve pro kullanıcılar için hazırlanan Alpemix Service uygulaması sayesinde program arka planda sürekli açık kalarak istediğiniz zaman bağlanmanızı sağlıyor. Benim Alpemix Service ile en sevdiğim özellik bilgisayarı uzaktan yeniden başlatabilir veya kullanıcı oturumunu değiştirebilirsiniz.

en iyi uzak masaüstü programları

Alpemix İndir

3- AnyDesk

Güvenlik konusunda işi sıkı tutanlara AnyDesk uzak masaüstü programını önerebilirim. Çünkü AnyDesk TLS 1.2 sayesinde çevrimiçi (online) bankacılık hizmetlerinde kullanılan teknolojiyi sunuyor. Ayrıca programın yapımcıları dünyanın en hızlı uzak masaüstü programı olduğunu söylüyor. Programın çekirdeğini oluşturan görüntü iletim algoritması DeskRT ile kullanıcı grafik arabirimi daha verimli ve hızlı bir şekilde aktarılıyor.

Hız ve güvenlik benim için ön planda diyorsanız Anydesk tam aradığınız uygulamadır. Windows, Mac ve Linux platformlarında kullanabileceğiniz Anydesk’i mobilde Android ve iOS cihazlarda kullanabilirsiniz.

en iyi uzak masaüstü programları

Anydesk İndir

4- Ammy Admin

En iyi uzak masaüstü programları listemin son sırasında Ammy Admin var. Kurulum gerektirmeyen ve basit arayüzü ile kullanım kolaylığı sunan Ammy Admin dünya genelinde 71 milyondan fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Uygulamanın kilit avantajları ise kullanım kolaylığı, yüksek standartta veri transferi güvenliği, çok sayıda işlev ve hem şahıs hem de kurumsal kullanıcıların bütçesine uygun olması. Üstte yer alan diğer programlara alternatif olarak Ammy Admin de masastünüzde bulunması faydalı olabilir.

en iyi uzak masaüstü programları

Ammy Admin İndir

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *